Projekty

Nové prístroje do nemocnice v Trutnově

Nadačný fond PORFIX ako partner nemocnice daroval nové prístroje

Moderné prístrojové vybavenie spolu so znalým personálom je základom pre poskytovanie kvalitných zdravotníckych služieb. Trutnovská nemocnica preto privítala ponuku Nadačného fondu PORFIX pod záštitou spoločnosti PORFIX CZ a.s., ktorá sa rozhodla nemocnicu dlhodobo podporovať. Spolupráca sa začala v tomto roku odovzdaním dvoch moderných EKG a CRP prístrojov internému a chirurgickému oddeleniu. Za prítomnosti riaditeľa nemocnice odovzdal dar oddeleniu zástupca spoločnosti PORFIX CZ, Ing. Štěpán Procházka.

"Dnešné stretnutie je výsledkom našich rokovaní s ONT od jari tohto roka. Oslovili sme vedenie nemocnice so zámerom financovať potrebné nemocničné vybavenie určené pre širokú verejnosť pre konkrétne vybrané nemocničné pracoviská. Našou myšlienkou je dlhodobá podpora nemocnice. Zároveň by sme radi inšpirovali ďalšie spoločnosti v Trutnovskom kraji, aby pomohli významnému regionálnemu poskytovateľovi zdravotníckych služieb.

Spoločnosť PORFIX CZ a.s., výrobca stavebných materiálov, pomáha ľuďom plniť si sny o vlastnom bývaní. Neoddeliteľnou súčasťou spokojného života je aj fyzická kondícia a zdravie, čo je spojené aj s kvalitou zdravotnej starostlivosti. Pevne veríme, že financovaním prístrojového vybavenia v hodnote takmer štvrť milióna českých korún pomôžeme k spokojnosti lekárom a pacientom v našom regióne," povedal finančný riaditeľ PORFIX CZ a.s. Ing. Štěpán Procházka.